YoutubeFacebook
ENPL
CURRENT RANKINGS
0
singles
2
doubles

News

24.06.2010 Lukasz falls to Petzschner

Lukasz had a tough day today and didn’t survive a second-round encounter Thursday at Wimbledon. Leading two sets to one, Lukasz appeared headed for victory, but the 26-year-old German battled back, triumphing 6-4, 3-6, 4-6, 6-3, 6-2 in two hours and 40 minutes.

 

The match was slow paced with both players serving well and concentrating mostly on holding their own serve. There was a single service break in each of the first four sets. The decisive moment came in the fourth set when, serving at 2-3 and 40-40, Lukasz hit an ace and a linesman called it out, to the great surprise of all the spectators. It broke Lukasz’s will and his exasperation clearly manifested itself on court. He lost the fourth and fifth set and chance to fulfill his biggest dream of playing on the centre court at Wimbledon. If Lukasz had won today, he would play against Rafael Nadal next Saturday.Comments (11):

Trzymaj się Łukasz! To co zrobił sędzia to prawdziwy skandal, a tym miernym komentatorem się nie przejmuj. On nie wie co się wokół niego dzieje. My w Lubinie bardzo jesteśmy z Ciebie dumni. Powodzenia!
Dodany przez: Łukasz M. | Dnia: 01.07.2010
Życzę Ci Łukasz sukcesów - niech to zamieszanie wokół tego meczu sprawi, że wiecej nie przegrasz takich spotkań. Proszę przeanalizuj na chłodno relację w tv, wyciągnij wnioski i think positive! Pięknie grasz w tenisa! Do przodu Łukasz! Twoja będzie jesień!
Dodany przez: tomtom | Dnia: 01.07.2010
powodzenia, jestemy dumni z ciebie i twojej gry, polonia londynska
Dodany przez: janusz | Dnia: 28.06.2010
To sztuka - wielka sztuka,nie załamać się,gdy sędzia wydaje niesprawiedliwą decyzję,zaciąć zęby i ...jakby wykorzystując to jako dodatkową motywację - walczyć o zwycięstwo.Tego Ci,Łukosz,życzę w przyszłości.
Dodany przez: Logan | Dnia: 27.06.2010
.Wielki szacunek za wykonywaną od lat ciężką pracę. Twoja osoba powinna być natchnieniem dla setek młodych tenisistów w tym kraju. A Tomasz Tomaszewski niech lepiej zajmie się karierą aktorską w produkcjach typu "Czułość i kłamstwa" zamiast gadać głupoty do mikrofonu. W sumie nie ma się czemu dziwić, nie od dziś wiadomo, że poziom komentatorów Polsaty Sport jest żenująco denny i cała ta ekipa pseudoekspertów jedzie na plecach Tomaszewskiego seniora - komentatora też słabego, aczkolwiek mecenasa tego sportu w Polsce.
Dodany przez: Barabaniu | Dnia: 26.06.2010
Przy tej sytuaacji. patrzyłam sie na jednego z kibicow, i on sie smial , patrzyl na petzshnera i sie smial i chyba kazdy widzial kibic tam z tej trybuny, po ktorej byl sedzia (po tej stronie co sedziea) i kazdy to widzial, on byl przekupiony moze, dobrze mu powiedziales o ta rodzine w niemczech, a tymi słowami pana Tomaszewskiego sie nie przejmuj, jak on komentowal caly mecz, to wydawalo sie jakby sie nie znal na tenisie, jakies glupoty gadal, nawet nie wiedzial jakie byly twoje wyniki w tym roku, wogule nie lubie go. Znajac stacje ..... (nie powiem ktora) bo .... najprawdopodobniej dostanie jakas kare albo go wyrzuca, tak jak kiedys zrobili z panem Niemczykiem, gdy zaczal mowic panu Matlakowi jak ma prowdzic reprezentacje siatkarek w studiu Polsa..... Trzymaj sie. Wygrasz turniej w Stutgarcie.
Dodany przez: Angi | Dnia: 26.06.2010
Panie Łukaszu! Świetne zawody, niesamowity – zwłaszcza z uwagi też na dramaturgię pojedynek II rundy (w drugim i trzecim secie był Pan świetny). Chciałbym bardzo gorąco przyłączyć się do protestu PZT w sprawie komentarzy (żenujących) jakie miały miejsce podczas transmisji meczu. Tak może mówic tylko ktoś nie mający w oóle pojęcia o sporcie, a o tenisie w szczególności. Dodam, że jestem Pana kibicem już od wielu lat i cieszę się ogromnie z każdego pana udanego występu. Podziwiam zwłaszcza Pana profesjonalizm. Życzę powodzenia i dalszej niezłomności w dążeniu do bycia możliwie najlepszym tenisistą!!
Dodany przez: Tomasz Dawiskiba | Dnia: 26.06.2010
Kiedy wpadasz do Lubina? Nasze korty czekaja na ciebie. Pokazówkę byś jakąś zrobił, byłaby rewelacja. Miłoby bardzo było Ciebie tu zobaczyć!!!
Dodany przez: Marcin | Dnia: 25.06.2010
p. Łukaszu, zdajemy sobie sprawę, że może być Pan zawiedziony, ale to co zrobili sędziowie na serio przypomina scenę jak z filmu Piłkarski Poker. Trzymamy kciuki a p. Tomaszewski mówiąc o Panu na antenie Polsatu wczoraj. MYLIŁ SIĘ GRUBO. Zrobił Pan więcej dla Polskiego tenisa niż wielu wielu przed Panem. POWODZENIA
Dodany przez: Krzysiek / Poznań | Dnia: 25.06.2010
think the same, the match was yours! you're a very accomplished player, good luck
Dodany przez: Steve | Dnia: 25.06.2010
What the judge was doing is a complete failure. Good behaviour from you to tell him how shameful job he was doing. Anyway, congratulations and keep rolling!
Dodany przez: Leo | Dnia: 25.06.2010

Add your comment

June 2010Archive