2
doubles

News

28.05.2011 French Open: Lukasz’s Campaign Is Over

Lukasz’s 2011 French Open campaign is over after he lost 6-7(4), 6-4, 7-5, 6-4 to Colombian Alejandro Falla in the third round. The match lasted nearly four hours.

The first set was a very close affair. It featured no breaks of serve and ended on a tie-break, in which Lukasz served very well and eventually took it 7-4. From that point on, however, Falla was taking the initiative and missing more often than not. The Colombian took the next three sets, breaking Lukasz seven times and being broken only four times.

Match Facts

--- Falla won a total of 152 to Lukasz’s 141

--- Lukasz had 55 winners compared to Falla’s 32

--- Lukasz made 89 unforced errors to Falla’s 51

--- Fastest serve went to Lukasz with a ballistic 208 km/h

Comments (8):

Panie Łukaszu gratulacje!!! Ciężka praca i wytrwałość przynosi efekty,jest pan wzorem dla młodych sportowców.
Dodany przez: Mariusz | Dnia: 25.06.2011
Byłem po raz 12 -ty na Roland Garros i po raz drugi przeżywałem dobre występy Łukasza. w 2009 po rewelacyjnym początku (5:0 z Troickim) i niestety przerwą w zwązku z opadami deszczu w końcu porażka w 5 setach z Serbem. W tym roku wspaniały mecz z Berloqiem i zwycięstwo bezapelacyjne!! Szkoda tego meczy z Fallą ale cóż taki jest tenis! Łukasz - gratuluję świetnej gry w Paryżu i życzę powodzenia w dc. sezonu - i może do zobaczenia we wrześniu w Szczecinie!!
Dodany przez: bol | Dnia: 05.06.2011
Brawo Łukasz! Bedąc nastolatkiem zastanawiałem się kiedy znajdzie się jakiś Polak, który będzie wygrywał z zawodnikami z czołówki światowej. Właśnie to się dzieje, udaje Ci się!
Dodany przez: squash | Dnia: 31.05.2011
Gratulacje z Inowrocławia!!!
Dodany przez: Paweł | Dnia: 31.05.2011
I tak wielkie brawa dla Ciebie! Wkońcu mogliśmy komuś więcej kibicować niż tylko Agnieszce. Gratulacje ;) Czekamy na następny turniej i na kolejną dawkę emocji. Pozdrawiam.
Dodany przez: Karolina | Dnia: 30.05.2011
czułem, że to może być ciężki mecz ale najważniejsze, że widać u Ciebie walkę i charakter oraz dobre nerwy. Forma rośnie i tylko czekać na kolejne sukcesy. Gratuluję!
Dodany przez: Krzysztof | Dnia: 30.05.2011
Łukasz miałes naprawdę świetny występ. Falla nie stoczył wcześniej tak ciężkich meczy i tylko to go uratowało. Zabrakło troszke kondycji ... ale juz dawno nie ogladałam tak pasjonujących meczy. Razem z mężem jesteśmy razem z Tobą i wierzymy, że jeszcze im wszystkich pokazesz na co Cie stać. Pozdrowionka
Dodany przez: Agnieszka | Dnia: 29.05.2011
Mogłes to Łuakszu wygrac nawet w 3 setach, nawet w 4 secie byla wielka szansa na 5 ale trudno. Moze gdybys mial wiecej szczescia przeszedlbys. I tak jestesmy z Ciebie dumni! Przynajmniej kibicowska spolecznosc tenisowa i Twoi fani. Pozdrawiam
Dodany przez: An..................................... | Dnia: 29.05.2011