2
doubles

News

01.06.2012 French Open: Lukasz won't face Federer in 4th RD

Lukasz was just one win away from the fourth-round clash against Roger Federer at Roland Garros. Unfortunately, he was beaten 7-6(4), 7-5, 6-1 by David Goffin of Belgium in the third round on Friday.

In the first set, it was Lukasz who first grabbed a break in the sixth game. In the next game he held serve for a 5-2 lead. Goffin then rallied back to level at 5-all and later forced a tie-break, which he took 7-4.

The second set was similar to the first one, with Lukasz breaking serve first for a 5-3 lead. Goffin came back again to take five straight games. In the third set Lukasz lost composure and Goffin was in complete control, winning 6-1.

Tomorrow Lukasz and doubles partner Benjamin Becker will play Lipsky and Ram.

Comments (6):

Prowadzili wysoko:Fibak z Orantesem w Houston,Jędrzejowska z Mary Hunt w Wimbledonie.ŁUKASZ z Lopezem (2 meczbole) i ostatnio z Roddickiem i Goffin.Wniosek.Głowa - to klucz! A także nogi ,siła,technika,talent.klt
Dodany przez: krzysztof | Dnia: 07.06.2012
Patrząc na mecz przegrany, z prerspektywy meczu Goffina z Federerem, to rzeczywiście Goffin ma potencjał. Jednak jak pisał Zbyszek, pierwsze 2 sety były wygrane. Potem krew mnie tylko zalewala, i patrzyłem ze smutkiem. Szkoda, bo z Rogerem pewnie byłby mecz jednostronny, ale za to byłbyś Łukasz na świeczniku przez chwile... Powodzenia, i cóż - serve & vollej najlepiej grał Edberg, teraz już tak prawie nikt nie gra, co nie znaczy że muszisz się zmieniać. Wciaż miło oglada sie, ale trzeba mieć psych mocniejszą...
Dodany przez: Filip | Dnia: 04.06.2012
hej dobry mecz i gratulacje zakwalifikowania sie do igrzysk w londynie czekam na debel w londynie z agnieszka radwanska
Dodany przez: adrian lubin | Dnia: 02.06.2012
To co zaprezentowałeś z Goffinem tego nie potrafie zrozumieć jak można praktycznie wygrany mecz przegrać bardzo duże rozczarowanie z mojej strony trzeba wyciągać wnioski a nie biegać pod tą siatke i tracić piłki
Dodany przez: Bartek | Dnia: 02.06.2012
Kibice belgijscy rzeczywiście nie zachowywali się w porządku, ale to chyba można było przewidzieć. Nie da rady zwalić na nich winy. Wielka szkoda, ostrzyłem sobie zęby na Pana pojedynek z Federerem. Moje zdanie jest takie, że Pan nie przegrał z Goffinem tylko ze swoją psychiką. Co nie zmienia faktu, że nadal będę Pany kibicował, bo gra Pan urozmaicony i "starom0dny" tenis. Mam nadzieję, że IO i Wimbledon będą w Pana wykonaniu bardziej udane. Pozdrawiam
Dodany przez: Mateusz | Dnia: 02.06.2012
Lukasz,miales szanse by dobry wystep na RG zastapic bardzo dobrym wystepem.Niestety,kolejny raz szansa na sukces sparalizowala Ciebie.Nie rozumiem jak mozna bylo przegrac pierwsze dwa sety i w efekcie caly mecz za chwile? Straszne rozczarowanie i niesmak
Dodany przez: Zbyszek | Dnia: 02.06.2012