2
debel

Aktualności

19.11.2017 ATP Finals: Łukasz i Melo przegrali finał

Łukasz  niestety nie został pierwszym Polakiem, który wygrał kończący sezon turniej ATP Finals. W finale debla, w parze z Marcelo Melo, Champ musiał uznać wyższość Henriego Kontinena oraz Johna Peersa – Fin i Australijczyk zwyciężyli 6-4, 6-2.

Relacja sport.tvp.pl

To było piąte tegoroczne starcie obu debli – Kubot i Melo wygrali tylko w półfinale wielkoszlemowego Wimbledonu, trzy pozostałe potyczki w dwóch setach kończyli Kontinen i Peers. Niestety dla Polaka i Brazylijczyka taki sam scenariusz miał finał w Londynie. Fin oraz Australijczyk kapitalnie serwowali, przy swoim podaniu stracili zaledwie trzy punkty, a że raz przełamali rywali, to pierwszy set padł ich łupem 6:4.

Drugi rozpoczął się dla Kubota najgorzej jak tylko mógł – Polak został przełamany, za chwilę przeciwnicy ponownie wygrali gema do zera i tej przewagi nie wypuścili z rąk. Ostatecznie po 70 minutach walki Kontinen i Peers w pełni zasłużenie wygrali 6:4, 6:2. W całym spotkaniu nasz reprezentant oraz Melo mieli tylko trzy okazje na odebranie podania rywalom.

Kubot był czwartym Polakiem w finale rywalizacji deblistów podczas ATP Finals – wcześniej o tytuł grali Wojciech Fibak (1978 i 1979) oraz Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski (2011). Na pierwsze zwycięstwo będziemy musieli jednak poczekać przynajmniej rok.