4
debel

Aktualności

30.08.2012 US Open: Łukasz odpadł z turnieju singlowego

Łukasz, choć uchodził za faworyta w środowym meczu, przegrał z Argentyńczykiem Leonardo Mayerem 6-4, 6-4, 7-5 w pierwszej rundzie US Open. Mecz trwał dwie godziny i 40 minut.

Po przegraniu pierwszego seta 6-4, Łukasz miał szanse na odrobienie strat kiedy na początku drugiego seta zdobył "breaka" i wyszedł na prowadzenie 4-1. Niestety, kolejne pięć gemów należało do Mayera, który wygrał również drugiego seta. Trzeci set rozstrzygnął się praktycznie w samej końcówce - Argentyńczyk przełamał serwis Polaka na 6-5 i po chwili cieszył się z awansu do drugiej rundy.

Był to piąty występ Łukasza na kortach Flushing Meadows, a trzeci w turnieju głównym - dwukrotnie nie zdołał przebić się przez eliminacje. Najlepszy wynik osiągnął w 2006 roku kiedy doszedł do trzeciej rundy. W zeszłym roku nie grał z powodu kontuzji.