2
debel

Aktualności

30.05.2013 RG: Łukasz odpada w 2. rundzie singla

Łukasz przegrał z Francuzem Benoit Paire'em 7-6(2), 6-2, 6-4 w drugiej rundzie wielkoszlemowego turnieju French Open. Obaj grali po raz trzeci - wszystkei mecze zakończyły się wygraną Francuza.

Spotkanie Łukasza z reprezentantem gospodarzy miało się rozpocząć około godz. 13, jednak zawodnicy wyszli na kort dopiero o 17 z powodu opadów deszczu. Przy stanie 7-6, 5-2 zmuszeni zostali do zejścia z kortu. Po raz kolejny dzisiaj opady. Po powrocie na kort Francuz nie potrzebował wiele czasu, by zakończyć pewnie spotkanie.

W pierwszym secie Łukasz zdołał odrobić stratę przełamania i doprowadził do tie-breaka. Niestety przegrał go wyraźnie, 7-2. W drugim secie wyraźnie lepszy był Paire, który wygrał 6-2. W trzecim secie Łukasz miał swoją szansę kiedy wyszedł na prowadzenie 3-0 dzięki dwukrotnemu przełamaniu rywala. Od tego momentu Francuz wygrał sześć z ostatnich siedmiu gemów meczu i zakończył spotkanie po godzinie i 45 minutach gry.

Łukasz gra jeszcze w deblu. W pierwszej rundzie w parze z Francuzem Jeremym Chardym zagrają z Bułgarem Grigorem Dimitrowem i Duńczykiem Frederikiem Nielsenem.