4
debel

Aktualności

29.06.2013 Szybki mecz i Łukasz już w czwartej rundzie!

Łukasz utrzymuje świetną formę i kontynuuje marsz przez drabinki Wimbledonu. Tym razem pokonał gładko w trzech setach Francuza Benoit Paire w sobotnim meczu trzeciej rundy. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6-1, 6-3, 6-4.

Polak rozpoczął swój rajd od podwójnego przełamania przeciwnika i zakończył pierwszy set 6-1 zaledwie w 21 minut. Drugi set był nieco bardziej zacięty, choć nie widać tego po wyniku. Łukasz przełamał Francuza w piątym gemie, po czym utrzymał własne podanie, obejmując prowadzenie 4-2. W dziewiątym gemie utrzymał własne podanie i tym samym wyszedł na prowadzenie 2-0 w setach.

W trzecim secie Łukasz dał się przełamać Francuzowi w siódmym gemie, ale od razu w kolejnym gemie odrobił straty. W kolejnym gemie zdobył kluczowe przelamanie, które zadecydowało o wyniku końcowym i awansie do czwartej rundy.

Wybrane statystyki:

Asy (4-8), podwójne błędy (2-6), winnery (23-27), niewymuszone błędy (16-23), liczba zdobytych punktów w meczu (95-70).

W czwartej rundzie Łukasz zagra z kolejnym Francuzem Adrianem Mannarino, sklasyfikowanym na 111. miejscu w rankingu światowym.

W turnieju deblowym rozstawieni z numerem 15. Łukasz i Marcin Matkowski pokonali w ciężkim, pięciosetowym meczu australijsko-niemiecką parę Matosevic / Moser wynikiem 2-6, 4-6, 6-2, 6-2, 6-1. Mecz trwał 2 godziny i 49 minut.

W meczu o miejsce w ćwierćfinale zmierzą się z czwartą parą turnieju: Paes / Stepanek.