2
debel

Aktualności

31.05.2015 Łukasz odpadł w 1/8 finału debla

Łukasz Kubot i Jeremy Chardy odpadli w 1/8 finału debla tegorocznego French Open. W meczu o awans do najlepszej ósemki turnieju przegrali z faworyzowanymi Amerykanami Mike'm i Bobem Bryanami 4-6 5-7.

Relacja sport.pl

Przy stanie 2:1 w pierwszym secie spotkanie zostało przerwane z powodu deszczu na ponad dwie i pół godziny. Po wznowieniu rywalizacji kluczowy okazał się dziewiąty gem, w którymi Bryanowie zanotowali jedyne w tej odsłonie przełamanie.

W drugiej partii dopingowani głośno przez francuską publiczność Kubot i Chardy jako pierwsi zanotowali "breaka" i po chwili objęli prowadzenie 4:2. Po jednej z akcji podziw dla zagrania Polaka wyraził nawet jeden z rywali, który klęknął i bił przed nim pokłony. Najwyżej rozstawieni Amerykanie odrobili jednak szybko straty, a znaczący kroku w kierunku zwycięstwa zrobili, przełamując przeciwników przy stanie 5:5. W kolejnym gemie dokończyli dzieła.

Kubot startem we French Open wrócił do rywalizacji w cyklu ATP po prawie dwóch i pół miesiącach przerwy związanej z kontuzją i operacją stopy. Jego najlepszym wynikiem w deblu we French Open był ćwierćfinał, do którego dotarł dwukrotnie - w 2010 roku i w poprzednim sezonie.