1
debel

Aktualności

28.05.2016 Łukasz/Peya w 1/4 finału French Open

Łukasz w parze z Alexandrem Peyą awansowali do ćwierćfinału French Open! W sobotnim meczu trzeciej rundy polsko-austriacki debel pokonał Erica Butoraca i Scotta Lipsky'ego 5-7, 6-2, 7-6(4). O półfinał imprezy zagraja albo z parą Nestor-Qureshi, albo Cuevas/Granollers.

W pierwszym secie Amerykanie prowadzili 5-2, jednak polsko-austriacki team zdołał odrobić straty. W końcówce niestety skuteczniejsi okazali się rywale. Druga partia to kompletna dominacja drużyny Łukasza - wykorzystali dwa z trzech break pointów i pewnie utrzymywali własne podania.

Decydującego o losach spotkania seta lepiej rozpoczęli Amerykanie, wychodząc na prowadzenie 3-0. Polsko-austriacki duet zdołał straty odrobić po raz kolejny w tym meczu, a o losie spotkania decydował tie break. W tym lepiej zagrali Łukasz i Peya, wykorzystując pierwszego meczbola przy 6-4.