2
debel

Aktualności

30.03.2017 Miami: Łukasz i Melo są w finale!

Łukasz i Marcelo Melo awansowali do finału Miami Open! Polsko-brazylijski tea pokonał w półfinale Briana Bakera i Daniela Nestora 6-4 6-3.

Relacja tenisklub.pl

Dla rozstawionych z "szóstką" Kubota i Melo wtorkowe spotkanie z Bakerem i Nestorem rozpoczęło się wręcz idealnie. Po dwóch gemach prowadzili 2:0. Rywale zniwelowali stratę, ale stroną, która starała się dyktować tempo, wciąż pozostawał polsko-brazylijski duet. Dość powiedzieć, że w każdym kolejnym gemie serwisowym rywali wypracowywał sobie przynajmniej jednego break pointa.

Przy stanie 2:1, 3:2 i 4:3 Amerykanin z Kanadyjczykiem wychodzili obronną ręką, ale przy prowadzeniu 5:4 Kubot i Melo wreszcie doprowadzili do przełamania. A to równało się z zakończeniem seta. W drugim secie sytuacja się odwróciła. To rozstawieni z numerem 6 Polak i Brazylijczyk musieli bronić break pointów. Robili to równie skutecznie co kilkadziesiąt minut wcześniej przeciwnicy. Odpowiedź okazała się bezbłędna. Po trzech obronionych break pointach w piątym gemie, w szóstym Kubot z Melo wypracowali sobie trzy. Pierwszego i drugiego nie wykorzystali, ale już kolejny dał przełamanie. Jak pokazały kolejne piłki, było to przełamanie na wagę awansu do finału.

Kubot z Melo nie znają jeszcze rywali, z którymi przyjdzie im walczyć o tytuł. Zagrają albo z braćmi Bryanami, albo z Nicholasem Monroe i Jackiem Sockiem.