19
debel

Aktualności

21.01.2017 Łukasz/Melo awansują do 3. rundy AO

Łukasz i jego brazylijski partner Marcelo Melo pokonali Nicolasa Monroe i Artema Sitaka 6-4, 7-6 (3) w drugiej rundzie Australian Open.

Relacja eurosport.onet.pl

Pierwszy set był bez historii. Polsko-brazylijska para przełamała niżej notowanych rywali na otwarcie spotkania, co wystarczyło do wygrania całej pierwszej odsłony. Ciut więcej emocji było po krótkiej przerwie. Co prawda sytuacja się powtórzyła i drugi set również zaczął się od breaka na korzyść Kubota i Melo, ale tenisiści ze Stanów Zjednoczonych i Nowej Zelandii tym razem byli w stanie odrobić straty na 3:3. Doszło do tie-breaka, w którym Polak z Brazylijczykiem wygrali pierwsze cztery piłki i już nie roztrwonili szybko wypracowanej przewagi.

O ćwierćfinał, w którym rozstawieni z numerem 7 Kubot i Melo będą mogli się spotkać z do niedawna najlepszym deblem świata braćmi Bobem i Mikiem Bryanami, polsko-brazylijska para zagra z notowanymi z dziewiątką Ivanem Dodigiem i Marcelem Granollersem.